Ласкаво просимо до нашого садка!

Школа молодих батьків

10 правил - пам’яток для батьків

1.    ЛЮБИ СВОЮ ДИТИНУ. Радій з її присутності, сприймай її такою яка вона є, не ображай, не принижуй, не підривай її впевненості в собі, не піддавай несправедливому покаранню, не позбавляй своєї довіри, давай привід любити тебе.

2.    ОХОРОНЯЙ СВОЮ ДИТИНУ! Захищай від фізичних і душевних небезпек.

3.    БУДЬ ДОБРИМ ПРИКЛАДОМ ДЛЯ СВОЄЇ ДИТИНИ! Прищепи їй повагу до традиційних цінностей, сам живи з ними. Нехай у вашій сім’ї побутують чесність, скромність, гармонія. Порушення батьками подружньої вірності, заздрісність, збагачення безчесними засобами – все це завтра позначиться на моральному обличчі вашої доньки чи сина.

4.    ГРАЙСЯ ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ. Приділяй їй якомога більше часу, розмовляй з нею, її гру сприймай всерйоз, увійди в світ її уявлень.

5.    ПРАЦЮЙ ЗІ СВОЄЮ ДИТИНОЮ. Допомагай їй, коли вона намагається брати участь у роботі (вдома, в саду, на городі).

6.    ДОЗВОЛЬ ДИТИНІ НАБУВАТИ ЖИТТЄВОГО ДОСВІДУ. Хай навіть не безболісно, але самостійно! Людина визнає тільки такий досвід, який вона пережила особисто. Дай їй можливість нагромадити власний досвід, навіть якщо це пов’язано з певним ризиком.  Надміру опікувана, «застрахована» від будь – якої небезпеки, дитина нерідко стає соціальним інвалідом.

7.    ПОКАЖИ ДИТИНІ МОЖЛИВОСТІ І МЕЖІ ЛЮДСЬКОЇ СВОБОДИ. Батьки повинні розкрити перед дитиною безмежжя розвитку й утвердження людської особистості у відповідності з обдарованнями і особливостями кожного.

8.    ПРИВЧАЙ ДИТИНУ БУТИ СЛУХНЯНОЮ! Батьки повинні стежити за поведінкою своєї дитини і спрямовувати її таким чином, щоб її дії не завдавали шкоди ні їй самій, ані іншим. Дитину треба заохочувати до дотримання встановлених правил.

9.    ЧЕКАЙ від дитини тільки таких міркувань і оцінок, на які вона здатна у своєму віці, виходячи з рівня свого розвитку і життєвого досвіду!

10.  НАДАВАЙ дитині можливість таких переживань, які матимуть цінність спогадів! Нехай спогади про щасливе дитинство зігріває її все життя!