Ласкаво просимо до нашого садка!

Майбутнім першокласникам

"Сьогодні п’ятирічні - завтра школярі"

        Підготувати школашестирічну дитину до школи- значить дати їй певне  фізичне загартування, настроїти психологічно і морально до систематичної щоденної праці, підготувати мислення дитини до навчання. Бажання вчитися або допитливість, бажання пізнавати- це ті перші риси вдачі. Які потрібно розвивати і виховувати у  майбутнього школяра.

Пізнавальні навички.

       Навчайте своїх дітей найпростішим формам порівняння, аналізу, синтезу, вмінню робити узагальнення, навчайте спостережливості. (Наприклад, покажіть дитині будь-який предмет і попросіть розповісти про нього все, що він знає. «Яблуко кругле, солодке, з обох боків рожеве») Дуже доцільно в цьому випадку загадувати дитині загадки, які ті із задоволенням відгадують. Це дуже важливі пізнавальні завдання. Вони розвивають у дитини готовність до засвоєння достатньо складного навчального матеріалу. Систематично потрібно проводити з дітьми спостереження за природою. Спостерігати за деревом, квіткою, птахом. Дитина не тільки побачить зміни в житті рослин, але й з вашою допомогою усвідомить причини цих змін.Більше потрібно тренувати дитину в розповіді. Тема розповіді може бути будь-якою (гра дітей, опис тварин, перегляд діафільму, прогулянки).

 

Навчальні  навички.

           школьникиМатематичне мислення пов'язане насамперед з вінням знаходити певну залежність величин, орієнтуватися в математичній ситуації, виконувати цілий ряд логічних операцій. Слід навчати поняттям більше, менше, дорожче, дешевше, порівну. Для цього використовують різноманітний матеріал: конструктор, кубики, смужки паперу. Навчайте дітей відрахувати, викладати, приносити певну кількість предметів за названим числом. Знайомте дітей з цінами, вартістю, кількістю. Також потрібно допомагати дітям здобувати навички порядкового рахунку в межах 10. Граючись з кубиками, запропонуйте розташувати їх у різних поєднаннях: 3 і 1, 2+2, 1+3. Нехай дитина спробує розкласти число на 2 менших: 6=4+2, 5=1+4 тощо. Важливо також навчити дитину за допомогою загальновідомої мірки виміряти довжину, висоту, ширину предметів,визначити об'єм посудин, (скільки склянок, ложок води входить у чайник)Під час прогулянок розвивайте окомір дітей, навчайте перевіряти його за допомогою  умовної мірки (кроку). Навчайте також своїх дітей орієнтуватися в часі, прагніть щоб діти знали назви місяців, послідовність днів тижня і пор року. Важливо навчити дітей орієнтуватися в просторі: від-до,ліворуч – праворуч тощо.

шкільні речі

 

школаХОЧУ ДО ШКОЛИ

    Збори до школи починаються, звісно, не за місяць і не з магазинних полиць. Збори до школи починаються з народження, принаймні з того моменту, як малюк починає швидко бігати й виявляти незвичайну цікавість до книжок і газет.

   Батькам надто важливо сформувати в  дитині відчуття значущості, важливості й престижності навчання. Зі школи  починається самостійний дорослий  шлях дитини, адже вона вперше  виходить із родини в інше середовище, уперше вчиться ставити мету й досягти її, брати на себе відповідальність  за свої вчинки.  

      Питання про те, чи є потреба в ранньому навчанні математики, читання і письма залишається відкритим. Одні батьки впевненні в необхідності таких занять і намагаються з народження навчати малят різних наук, інші батьки вважають, що всього повинна навчити школа, а ранні  заняття – це крадіжка дитинства й не більш  того. Мають рацію і ті й інші Як? Кожний батько допомагає будувати долю своєї дитини. І кожний батько має право на своє бачення як це зробити. Однак, слід ураховувати, що зараз до школи приходять діти, які вже знають хоча б літери й уміють лічити в межах десяти. До того ж  на першій співбесіді їм ставляться запитання про навколишній світ і навіть про громадське життя. Зважаючи на це, усе ж таки корисним буде приділити увагу елементарному навчанню, ознайомленню з літерами й цифрами, квітами й нотами, розвитку дрібної моторики рук. Усе це можна зробити вдома.

Отже, спершу поставте своїй дитині такі запитання: 

ЗАПИТАННЯ ДИТИНІ 5-6 РОКІВ:

1. Як тебе звуть?

2.  Як звуть твою маму, тата, сестричку , братика?

3. Ти дівчинка чи хлопчик? Ким ти будеш, коли виростеш і подорослішаєш – чоловіком чи жінкою?

4. Зараз ранок, день чи вечір?

5. Ти любиш малювати? Якого кольору цей олівець?

6. Скільки пальців у тебе на руці? Покажи два пальчики, три.

7. Скільки оченят у ляльки? А у тебе? Для чого потрібні очі, вуха?

8. Що роблять віником, олівцем, ложкою?

9. Коли можна кататися на санчатах: узимку чи влітку? Чому?

10. Коли можна купатися в річці: узимку чи влітку? Чому?

11.  Яких ти знаєш звірів, птахів? Хто більший: коза чи корова? У кого більше ніг: у собаки чи у півня?

 

 

 ЗАПИТАННЯ ДИТИНІ 6-7 РОКІВ: школа

1. Назви своє прізвище, ім’я, по батькові?

2. Хто старший: ти чи твій брат, сестра?

3. Скільки тобі років? А скільки виповниться через рік, два роки?

4. Коли ти снідаєш: уранці чи ввечері? Обідаєш: уранці чи вдень? Що буває раніше- обід чи сніданок, день або вечір?

5. Де ти живеш? Де працюють твої тато, мама? Ким ти хочеш бути, коли виростеш?

6. Яка зараз пора року – літо чи осінь, зима чи весна? Чому ти так уважаєш?

7. Чому сніг буває взимку, а влітку його немає?

8. Що робить листоноша, лікар, учитель? Хто лікує, а хто навчає?

9. Що більше – 8 чи 9; 5 чи 3? Полічи від  6 до 9; від 5 до 3.

10. Покажи свою ліву руку, праве вухо. Що знаходиться праворуч (ліворуч) від тебе в цій кімнаті?

11. Що потрібно зробити, коли випадково зламав чужу річ?

   Не дивуйтесь, якщо запитання вам видалися дуже простими. У практиці багатьох педагогів зустрічалися діти, які не змогли відповісти на багатьох з них. Для кожного  батька нормально вважати, що його дитина не може відповісти на якісь із цих питань тільки тому, що батьки не вважали за потрібне їй це пояснити. Вони просто гадали, що їх чудовий малюк сам знає такі елементарні речі.

    

Новини та статті