Ласкаво просимо до нашого садка!

Виховуємо юного патріота

Сію, сію, посіваю...

щедрик  В багатьох оселях традиційно зустрічають Новий рік за старим стилем. У народі вечір 13 січня називають щедрим або багатим. Це пов’язано зі звичаєм готувати багатий святковий стіл, де, на відміну від святвечора, є й скоромні страви.
   Цього вечора діти й дорослі ходять щедрувати. Це давній наш звичай – обходити хати з побажанням щастя, здоров’я і розквіту господарства. Щедрівки, як правило, закінчуються словами: ”Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров'я “. А рано-вранці в день Нового року хлопчики ходять до рідних, переважно до хрещених батьків, поздоровляти з Новим роком. У рукавицю чи торбину або просто в кишеню набирають різного зерна і, входячи до хати, посипають, промовляючи: “Сію, сію, посіваю, з Новим роком вас вітаю. На щастя, на здоров’я, на Новий рік, щоб було краще, як торік”. І господарі, радо вітаючи щедрувальників, обдаровують їх ласощами та грошима.

   Сьогодні дітки старших груп привітали працівників садка та наймолодших малюків зі святом Василя, засіяли на щастя, мир та добро.
   Такий цей день – перший день старого Нового року – щедрий на народні звичаї та обряди. Зі старим Новим роком вас!


Хай буде він щедрим і милосердним для всіх вас!

Старий Новий рік

Фантазери

перлинки

Ромашки

 

Новини та статті