Ласкаво просимо до нашого садка!

Безпека для дорослих та малих

Ртуть - класична отрута

ртутьРтуть – класична отрута, дуже шкідлива для будь – яких форм життя. Власне, отруює не рідка ртуть, а її пари та розчинні сполуки. Ртуть уражає центральну нервову систему, нирки, слизову оболонку травлення. Гостре отруєння виявляється протягом доби загальною слабкістю, головним болем, підвищенням температури. Потім уражений відчуває біль у животі, розлад шлунку, хворобливість ясен. Перша допомога – обережне промивання шлунку, молоко та яєчний білок і негайна доставка потерпілого до лікаря.

  Хронічне отруєння довгий час може взагалі ніяк не проявлятися. Але поступово накопичується втома, слабкість, сонливість, з’являються головний біль, апатія, емоційна нестійкість. Починають дрижати руки, язик, повіки, у тяжких випадках – ноги та все тіло. Це – грізні симптоми ураження нервової системи. Довгостроковий вплив навіть малих концентрацій ртуті може викликати божевілля.

  В останні роки у містах почастішали випадки зараження парами ртуті житлових приміщень, дитячих закладів та промислових об’єктів. Отрута накопичується практично у всьому: в шпалерах, штукатурці,фарбі, бетонних плитах, дерев’яних елементах, швах цегляної кладки. І відбувається це дуже швидко.

ЯКЩО ВИ РОЗБИЛИ ГРАДУСНИКА: ртуть

-         Не можна втрачати жодної хвилини. Відчиніть навстіж усі вікна, виведіть з кімнати дітей, захистивши дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою.

-         Негайно збирайте ртуть. Великі краплини збирайте спринцівкою і складайте у банку зі щільною кришкою, малі – пензликом на аркуш паперу та також у банку.

-         Усі забруднені поверхні після очистки від ртуті обробіть міцним розчином хлорного заліза (у гіршому випадку – хлорного вапна). Не намагайтеся залити водою або відмити милом металеву ртуть – це неможливо. Її сліди та пари видаляються тільки хімічними методами – демеркуризацією.

-         Викидати ртуть та уражені нею предмети у сміттєві контейнери в каналізацію категорично забороняється. Не засипайте ртуть землею, піском тощо.

-         Пам’ятайте, що некваліфіковані дії з її прибирання можуть суттєво ускладнити подальше проведення демеркуризації.

  Тому за сильних забруднень об’єктів ртуттю або її сполуками організуйте негайну евакуацію людей із зараженої місцевості. Ізолюйте ці приміщення від інших, забезпечте інтенсивне провітрювання. Про те, що сталося, негайно повідомте органи санітарного контролю та викличте спеціалізовану бригаду для проведення демеркуризації та утилізації ртуті.

Новини та статті