Ласкаво просимо до нашого садка!

Безпека для дорослих та малих

Зникла дитина

   зникла дитинаВулиці великих міст не дуже зручні навіть для дорослих людей, а дитина, яка опинилася тут сама, майже автоматично може вважатися у стані екстремальної ситуації. Найчастіша причина загибелі дітей на вулиці – дорожньо – транспортні пригоди, а травми, що їх отримала жертва ДТП, - найтяжчі. Тому, відпускаючи дитину на вулицю, ви повинні підготувати її до взаємодії з містом, навчити поводитися на вулиці та дотримуватись елементарних правил дорожнього руху. Близько 70 відсотків вуличних травм дістають школярі на шляху зі школи додому та, найчастіше за все під час падіння. І це зрозуміло, чому так трапляється. Адже шлях додому діти вважають розпочатим відпочинком після важкого дня, проведеного у школі. Переконайте дитину не затримуватися на шкільному подвір’ї, обумовте  час та маршрут повернення додому, попросіть дитину нікуди не заходити. У крайньому випадку зустрічайте її самі.

Захоплення спортом та набуття спортивних навичок допоможуть вашій дитині не тільки уникнути травм, а й знизити небезпеку ще  однієї ситуації – дитячої бійки. Ваша мета – пояснити дитині, що лише у кіно після удару залізним прутом людина залишається неушкодженою.

Якщо ви піклуєтеся про здоров’я та безпеку вашої дитини, ви повинні знати коло його спілкування (обов’язково – номери телефонів друзів та імена їх батьків) та місця, де ваша дитина може опинитися. Неприпустимо, щоб таким місцем був будівельний майданчик, пустир, підвал, горище.

Небезпечні також озера, пляжі, канали. Біля води дитина може перебувати тільки разом з дорослими. Навчіть дитину плавати та правильно поводитися біля води, бо трапляються випадки, коли діти тонуть не лише у річках та озерах, але й у різноманітних будівельних котлованах та ямах, наповнених водою.

Будь – який злочин – від пограбування до шантажу – може призвести до зникнення дитини і, конкретно, вашої дитини. На Заході існує навіть такий термін – «кіднепінг», - коли дітей викрадають заради викупу тощо.

Дитина не повернулася додому – це одна з найдраматичніших ситуацій, тому зробіть все, щоб цього не сталося. Вам необхідно добре знати місця, де ваша дитина може опинитися, тримати під контролем її настрій, моральний стан, помічати найменші зміни у її поведінці, звертати увагу на зникнення якихось речей або, навпаки, появу нових – чужих. Якщо, відчувши недобре, ви зумієте знайти підхід до сина чи доньки, оберете правильний, довірливий тон, багато лиха обійде вас стороною.

Але, якщо дитина все ж таки зникла, ви повинні діяти:

  1. Сходіть або зателефонуйте туди, де вона повинна бути, з’ясуйте, хто та де її бачив останнього разу, розпитайте сусідів.
  2. Перевірте наявність документів та речей зниклої дитини.
  3. Зателефонуйте до всіх довідкових служб з нещасних випадків.
  4. Повідомте про зникнення дитини міліцію за номером 102, якщо ви підозрюєте конкретних людей, дайте про них інформацію.
  5. Розпочніть пошуки зниклої дитини по сусідніх дворах, у під’їздах, горищах, підвалах, залучіть до пошуків друзів та знайомих.
  6. Продовжуючи пошуки, залишайте чергувати у своїй квартирі когось з родичів або сусідів.
  7. Якщо зникла дитина повернулася, відразу ж сповістіть про це міліцію.

   Головне – не дозволяйте емоціям охопити вас, інакше вони можуть скувати вашу волю та відібрати всіляку можливість діяти цілеспрямовано. Необхідно, щоб голова була ясною та ні на мить не втрачайте надії.

   Пам’ятайте, що психологічна готовність – це половина перемоги. А ваш контакт та взаємна довіра з вашою дитиною – це те, що часто може перешкодити потрапити їй в екстремальну ситуацію.

Новини та статті