Ласкаво просимо до нашого садка!

Безпека для дорослих та малих

Корисні поради з безпеки життєдіяльності

 родина    Ми з вами кожного дня користуємося громадським транспортом. Та мало хто замислюється над тим, що скупчення людей у замкненому просторі, що рухається на великій швидкості, завжди є ситуацією підвищеного ризику. Однак міський досвід вивів певні  правила, які допомагають людині співіснувати з громадським транспортом.

Які ж правила треба твердо засвоїти та виконувати у повсякденному житті?

 1. Темної пори доби уникайте безлюдних зупинок. Очікуючи транспорту, стійте на добре освітленому місті, поруч з іншими людьми.
 2. На зупинках не повертайтеся спиною до транспорту, що рухається. А коли підходить машина, не намагайтеся стати у перший ряд нетерплячого натовпу – вас випадково можуть штовхнути під колеса.
 3. Не спіть, перебуваючи у транспортному засобі, який рухається: небезпечно не стільки проспати потрібну вам зупинку, скільки дістати травму під час маневру чи різкої зупинки.
 4. Не притуляйтеся до дверей, не стійте на сходинках та у проході.
 5. У громадському транспорті не виключені й випадки виникнення пожежі.  Якщо у салоні транспорту, де ви перебуваєте, виникла пожежа, негайно попередьте про це водія та інших пасажирів, вимагайте негайної зупинки чи натисніть на кнопку аварійного відкриття дверей. Для ліквідації пожежі намагайтеся використати вогнегасник, який має бути в салоні, або інші підручні засоби. Якщо двері заблоковано, використайте для евакуації аварійні люки у стелі та бокові вікна.
 6. Хтось сказав, що «ніщо так не зближує людей, як громадський транспорт». Поважайте одне одного, будьте взаємно ввічливими, тоді поїздка, нехай інколи досить тривала, не буде для вас і для інших обтяжливою.

 БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ – ЦЕ ЖИТТЯ

 1. На вулиці транспорт повинен рухатися проїзною частиною, а пішоходи – тротуарами, тримаючись праворуч. Особливо уважними слід бути під час переходу доріг, по яких рухається транспорт.
 2. Підійшовши до проїзної частини обов’язково зупиніться на узбіччі дороги. Подивіться спочатку ліворуч, потім – праворуч і, коли ви переконалися у відсутності транспорту, починайте переходити дорогу.
 3. Ні в якому разі не перебігайте проїзну частину, це дуже небезпечно.
 4. Не виходьте на проїзну частину з-за транспорту, що стоїть. Водій, який об’їжджає автомобіль, вчасно може вас не побачити та раптово загальмувати.
 5. Якщо на вулиці є підземний пішохідний переїзд, переходячи вулицю, обов’язково користуйтеся ним.
 6. Не грайтеся на проїзній частині вулиці або поблизу неї. Ваші пустощі можуть стати причиною дорожньо – транспортної пригоди.
 7. Велосипедисту до 14 років виїжджати на дорогу, де рухається транспорт, суворо заборонено.    
 8. У місцях, де рух регулюється світлофорами, пішоходи повинні користуватися його сигналами.
 9. Переходьте дорогу тільки на зелене світло. Перш, ніж зійти з тротуару на проїзну частину, переконайтеся, що транспорт зупинився.
 10. Червоний сигнал світлофора забороняє переходити дорогу.
 11. На жовтий сигнал світлофора переходити дорогу заборонено, але, якщо він з′явився, коли ви вже почали перехід, чекайте зеленого сигналу на середині дороги, в жодному разі не намагайтеся бігти назад або вперед. Якщо ж ви вже перейшли середину дороги, спокійно закінчуйте перехід.

потяг 

ДИТИНА НА ВУЛИЦІ

    безпека дитиниЗ самого раннього віку дитині треба знати. Що люди бувають різні. Тому мати справу можна лише з тими, кого добре знаєш дуже важливо пояснити, що «незнайомець» - це будь – яка людина, яку дитина не знає. Незнайомець може назвати дитину на ім′я, сказати, що прийшов за нею за проханням матусі або тата. Але на всі пропозиції чужої людини дитина повинна відповідати відмовою та. У випадку небезпеки, кричати: «Я його не знаю!», привертаючи до себе увагу оточуючих.

Якщо ви бажаєте забезпечити безпеку власній дитині:

-        Завжди ставтеся до неї з довірою, щоб вона розповідала вам про найменші пригоди, що сталися з нею вдома, інакше вона від жаху або сорому може приховати від вас щось дійсно серйозне;

-        Розтлумачте дитині, що вона повинна сповіщати вам про кожну спробу незнайомця завести з нею розмову. Запропонувати солодощі, гроші, спільну прогулянку, цікаву гру тощо;

-        Дитина завжди повинна відмовлятися від того, що пропонується, не вступати в розмову з незнайомою людиною, робити вигляд, що не чує її, та йти від неї геть;

-        Розкажіть дитині, що незнайома людина не повинна торкатися, обіймати та цілувати її, що дитина має право сказати «ні» будь – якому дорослому, що спричиняє їй біль, лякає чи завдає шкоди;

-        Втлумачте дитині, що для неї дуже небезпечно йти кудись з незнайомцем, приймати від нього подарунки, сідати у чужу машину, гратися допізна на вулиці, тримати у таємниці будь – яке знайомство з дорослими;

-        Довіряючи дитині ключ від квартири, не вішайте їх їй на шию, краще вшийте у кишеню «блискавку» та ланцюжок для ключа. Привчіть дитину не забувати ключа у дверях;

-        Попросіть дитину повертатися додому у певний час та за першою вимогою, а прийшовши додому, зараз же сповістити про це батьків;

-        По можливості самі супроводжуйте її на вулицю та додому, контролюйте шлях дитини від школи до дома.

 

ПОЖЕЖА - РЕЗУЛЬТАТ ВЛАСНОЇ НЕДБАЛОСТІ ТА НЕЗНАННЯ ЗАСОБІВ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИпожежна машина 

Пожежа – це неконтрольований процес горіння, супроводжуваний загрозою життю людей та знищенням матеріальних цінностей. Більшість пожеж – результат нашої легковажності та необережності. Про засоби профілактики пожеж знають практично всі, а от боротися з огнем на жаль, мало хто вміє. Тому варто про це нагадати. 

Якщо пожежа виникла у квартирі, пожежні вимагають від постраждалих тої послідовності дій:

 -        Подзвонити за номером 101;

 -        Вивести дітей та людей похилого віку з приміщення, де виникла пожежа;

 -        Лише потім починати гасити полум’я власними силами до приїзду пожежної команди.

    Справа в тому, що ситуація під час загоряння часто виходить з-під контролю та розвивається за такою схемою: у першу хвилину пожежу можливо загасити склянкою води, у другу – відром води, у третю – лише за допомогою пожежного рукава. Якщо у вас немає вогнегасника підручними засобами можуть бути: щільна тканина (краще мокра) та вода. Штори, які загорілися, необхідно зірвати та затоптати або кинути у ванну, заливаючи їх водою. Таким же чином, можна гасити ковдри та подушки. Не слід відчиняти вікна, тому що кисень, який надходить зі свіжим повітрям, лише посилить вогонь. Кімнату, де сталася пожежа, слід обережно відкрити. Бо полум’я може полихнути вам назустріч. Щоб уникнути ураження струмом, відімкніть електрику, якщо загорілася проводка.

   Якщо вам вдалося справитися з основним джерелом загоряння, обов’язково слід впевнитися, що ніде не лишилося тліючих предметів. Під час гасіння вогню всіма засобами захищайте органи дихання від диму. Статистика свідчить, що під час пожежі люди гинуть в основному не від полум’я, а від отруєння димом, втрачаючи свідомість.

    Якщо ліквідувати пожежу власними силами не вдається, негайно покиньте квартиру. Виходити з неї можна, лише впевнившись, що там нікого не залишилося. Особливо треба слідкувати за дітьми: від вогню та диму вони ховаються у шафах. Під столами, ліжками, ванних кімнатах і частіше всього не відгукуються.

Пересуваючись задимленою квартирою, дихайте крізь мокру ганчірку. Однак слід пам’ятати. Що кількість кисню у приміщенні швидко знижується, тому можна швидко втратити свідомість.

 Викликаючи пожежних, необхідно чітко відповідати на запитання телефоніста служби 101: адреса, що саме горить, номер свого телефону, як до нього дістатися тощо.

  Нагадуємо, що головний захист від пожежі – самому не стати його причиною тому нагадуємо вам традиційні рекомендації пожежних:

-        Ніколи не паліть в ліжку;

-        Навчіть дітей користуватися вогнем, а до цього виключіть можливість потрапляння сірників до їхніх рук;

-        Не залишайте без нагляду електроприлади, особливо праски, калорифери, телевізори тощо;

-        Не зберігайте на балконах паливно – мастильні речовин, які швидко займаються;

-        Слідкуйте за пожежною безпекою не тільки у своїй квартирі, а також в домівці та у дворі.

Статистика пожеж наочно нам показує: ми були б значно безпечнішими, якщо б не економили на засобах свого порятунку та дотримувалися правил пожежної безпеки.

 

 

Новини та статті